ANGORA to cudownie miękka, niegryząca, puszysta opaska, wykonana ściegiem ściągaczowym tzw. Fisherman’s Rib Stitch, z wykończeniem w postaci supła na samym środku.  Jest to niezwykle kobiecy i elegancki dodatek, który świetnie sprawdzi się jako pomysł na prezent DIY. Możesz zrobić ją dla siebie, ale także dla swojej siostry, mamy, córki, przyjaciółki czy koleżanki z pracy np. na Mikołajki.

E-book w formacie PDF.

Otworzysz go za pomocą darmowego programu Adobe Reader.

25,00 zł

otulamy

05 listopada 2021

Opaska Angora - Wzór dziewiarski

Jest to bardzo dobry projekt dla osób początkujących, bo po pierwsze szybko widać efekty (taka opaskę jesteś w stanie zrobić w jedno popołudnie), a po drugie, dzięki powtarzalności wzoru, jesteś w stanie szybko się go nauczyć i spokojnie będziesz mogła go wykorzystać w innych swoich projektach. Dodatkowo pokażę Ci jak ładnie wykończyć brzegi, żeby z oczek powstał łańcuszek.

Wzór zawiera 10 stron z opisowym instruktażem i zdjęciami oraz również video tutorial (prawie 15 minut) z aktywnymi linkami - dzięki czemu, możesz bez problemu przejść do kroku, który Ciebie interesuje.

Opaskę wykonuje się na drutach z żyłką lub prostych, podwójną nitką z jednego motka włóczki PUR ANGORA marki Phildar.

Po każdym przerobionym rzędzie należy obrócić robótkę na drugą stronę i powtarzać wzór do momentu, aż zostanie ok. metra włóczki. Po zamknięciu oczek, opaskę należy odpowiednio ułożyć i zszyć.

Poziom trudności: łatwy (dobry dla początkujących).

Rozmiar: opaska będzie pasowała na osobę dorosłą (obwód głowy 54-57cm) - ścieg jest elastyczny i dopasowuje się do głowy

Co potrzebujesz do stworzenia opaski ANGORA?

- druty proste lub na żyłce rozmiar 6mm,

- włóczkę Pur Angora Phildar, 1 motek 25g= ok. 109m (Ewentualnie inna puchata włóczka np. Drops Brushed Alpaca Silk, 1 motek, Drops Kid Silk, 1 motek. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z drutami wybierz Pur Angora – łatwiej się ją pruje, poza tym dobrze widać przerabiane oczka i jest zupełnie niegryząca).  Kolor na zdjęciu to CAMEL.

- igłę dziewiarska,

- nożyczki, ewentualnie szydełko.

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.